Паркетна дошка — прекрасний, стильний і надійний підлогу

Якщо якихось 50 років тому «елітним» видом підлогового покриття вважався паркет, то сьогодні, з розвитком технологій, популярність захопила його «молодша сестричка» — паркетна дошка. У цьому немає нічого дивного, адже зовні паркетна дошка нічим не поступається штучному паркету, а за технічними характеристиками навіть перевершує його. Та й ціна у паркетної дошки більш демократична, детальніше.

За багатьма оцінними параметрами паркетна дошка перевершує штучний паркет, а тому в цій статті варто познайомитися з цим статевим покриттям, розглянути його види, переваги та недоліки.

З чого роблять паркетну дошку

Якщо класичний паркет є невеликими дощечками, виконаними з цільної деревини, то паркетна дошка – багатошарове покриття, що налічує три шари.

1. Верхній шар – тонкий лист шпону, товщиною від 1 до 6 мм, із цінних порід деревини. Це найтонший шар кілька міліметрів. Він покривається спеціальним паркетним маслом або лаком, забезпечуючи привабливий зовнішній вигляд та міцність статевого покриття.

2. Середній шар — дошка з недорогих порід деревини (рідше плити HDF), товщиною 7-12 мм. Вона забезпечує міцність конструкції та захист дошки від деформації при зміні температури та вологості у приміщенні. До того ж цей шар мають упоперек верхнього, щоб забезпечити максимальну міцність виробу. На ньому розташовуються замки, необхідні для з'єднання дошки між собою.

3. Нижній шар – дошка з недорогих порід деревини завтовшки 1-3 мм. Цей шар покликаний забезпечити достатню товщину виробу, отже, максимальну жорсткість конструкції.

Габарити паркетної дошки

Паркетна дошка, на відміну від паркету, має великі габарити, через що її простіше укладати на підлогу. Залежно від виробника, габарити можуть відрізнятися. Так наприклад:

  • товщина може бути від 10 до 20 мм;
  • ширина варіюється від 70 до 300 мм;
  • Довжина може бути від 300 до 4000 мм.

Класифікація паркетної дошки

Паркетна дошка привертає увагу не лише ціною та габаритами. Покупців вражає різноманіття видів цього покриття. Розглянемо види паркетної дошки на малюнку поверхні:

  • Односмугова дошка. Оздоблювальний шар такого покриття є цільним полотном з однієї смужки шпону (випускається з маркуванням «Full Plank»). В цьому випадку дерев'яний візерунок найбільш виражений, адже весь акцент підлоги робиться саме на ньому.
  • Двосмугова дошка. Верхній шар такої дошки складається із двох ламелей, які склеєні в єдину дошку. При цьому кожна з ламелей по довжині може ділитися на дві або навіть на три частини.
  • Трисмугова дошка. За аналогією з двосмуговою паркетною дошкою випускається і трисмугова, в якій між собою з'єднуються одразу три ламелі. По довжині вони зміщені, завдяки чому створюють на поверхні палубний малюнок або малюнок плетінки.
  • Багатошарова дошка. Це найширша з паркетних дощок, що випускаються, технологія виготовлення якої схожа з попередніми. Просто замість двох або трьох ламелей, у конструкції зібрані одразу кілька.

Похожие записи:

Комментарии закрыты.